Як вибрати хорошу камінну топку?
Як підібрати камінну топку?
Ухвалення рішення про купівлі каміна чи його конструктивних частин достатньо не легка багатоступенева процедура. На практиці досить складно отримати об'єктивну інформацію про камінному ринку, щоб зробити усвідомлений вибір каміна і отримати оптимальне рішення. Як правило зазвичай доводиться відвідати не один камінний зал, поспілкуватися з продавцями обладнання, вивчити спеціальну літературу та відгуки, вдатися до думок інженерів і майстрів камінного (пічного) справи, а саме головне ― оцінити якість того чи іншого виробника. У каминостроении існує безліч нюансів,«підводних каменів», а часом і неприємних сюрпризів для потенційних покупців. До того ж у всіх покупців абсолютно різні уявлення та уподобання до каміна мрії, різноманітні вимоги і різні можливості. Камін вибирають як товар, але камін ― комплексне рішення, де послуга домінує.
Камін є не тільки якоїсь невловимої ідеєю або мрією, але і певним товаром з індивідуальними технічними особливостями і пріоритетами вибору. На які фактори необхідно звернути увагу, і за яким об'єктивним вимогам вибирати камін або його основні конструктивні частини і елементи?
До можливих складнощів і потенційним помилок замовника при виборі каміна найчастіше є: нечіткі вимоги(зробіть красиво); неявні характеристики (камін ― індивідуальна конструкція); завищені очікування і не явні критерії оцінки.
Безсумнівно, зведення каміна повинна оцінюватися за основним критеріям:
Призначення каміна.
Для вибору каміна необхідно визначитися з його призначенням і відповісти на питання: для чого(яких цілей Вам потрібен камін? Для обігріву, красивого облаштування будинку або споглядання декоративного горіння? А також вирішити, як часто камін буде використовуватися.
Теплова ефективність.
Важливий фактор, коли необхідний обігрів приміщення. Більшість камінів і камінних топок не призначені для постійного обігріву будинку, а як тимчасовий альтернативне джерело опалення (допоміжний, додатковий або аварійний).
Естетичність.
Зовнішній вигляд і оригінальність каміна є досить суб'єктивними критеріями, на рівні чи подобається/не подобається. Декор каміна ― завершальний етап монтажу каміна, але вирішувати його необхідно в комплексі, ще на початковій стадії проекту. Для жінок, оригінальність каміна це основний критерій вибору, тому вони воліють насамперед звертатися в салони і студії дизайну, і, як правило, не замислюються про технічної складової та можливих функціональних нюанси в каміні. Вогонь горить у більшості камінів,але не кожне горіння і не кожна побудована конструкція викликає естетичне задоволення.
Популярність.
Закрита металева топка не є оптимальним варіантом для сучасного каміна. Має багато достоїнств, але і серйозні недоліки. Найвідоміший виробник топок або димоходів і найдорожчий камін ― не значить самий ефективний і прийнятний варіант до конкретного проекту.
Рекомендації.
На вибір каміна впливають поради і думки фахівців, відгуки та рекомендації друзів, об'єктивні розповіді про достоїнства і недоліки. Досвід вибору,будівництва та експлуатації одного каміна від знайомих порадників може і не підходити для створення вашої індивідуальної конструкції.
Конструкція.
Для усвідомленого вибору каміна доведеться вивчити конструктивні особливості (враховуючи взаємозв'язок параметрів димоходу і топки), технологічні відмінності (закрита камінна топка або відкритий камін з цегли), розміри і маси, функціональні характеристики(ККД, потужність), комплектацію і можливість додаткових опцій.
Технологічність.
Перед купівлею камінної топки більшість замовників просто губляться, відкриваючи безрозмірні модельні лінійки і нові технічні характеристики від виробників з різних країн світу, пропонують щось нове, передове. Для вибору необхідна консультація,бажано кваліфікована і не упереджена.
Керованість.
Раніше для правильної та своєчасної експлуатації печей та камінів був спеціальний людина ― опалювач,має знання по режимах роботи і, звичайно ж, досвід. Багато втрачають факт, що рівень складності пристроїв росте і для правильної експлуатації конструкції сучасного каміна необхідні навички використання.
Безпека.
У пріоритетах вибору каміна мало хто ставить безпеку конструкції на перше місце, адже ризики досить високі: втрата здоров'я або життя (отруєння чадним газом) і втрата майна (загоряння).
Надійність.
Надійність каміна ― не тільки гарантія виробника на окремі конструктивні елементи (топка,димар), але і запас міцності всієї конструкції, а це професіоналізм і кваліфікація виконавців. Довговічність камінної конструкції буде залежати від якості матеріалів (включаючи теплоізоляцію), від умов і режимів експлуатації.Ні для кого не секрет, що безвідповідальною експлуатацією (робота каміна на максимальних потужностях при порушенні приписів виробника) можна зруйнувати конструкцію дуже швидко. Виконання гарантійних зобов'язань є неухильним умовою.
Якість.
Якість каміна -суб'єктивний фактор вибору, а необхідно оцінити якість складових елементів і використовуваних матеріалів, якість всієї конструкції, якість виконання робіт і декору, включаючи якість прихованих робіт на відповідність їх нормативним вимогам. Від якості буде залежати надійність, довговічність і безпеку роботи камінної конструкції.
Професіоналізм виконавця.
У каминостроении імідж компанії або кваліфікація майстра-виконавця відіграють головну роль: репутація і досвід в реалізації проектів, компетентність в сучасних технологіях, сервіс і якість послуг, гнучкість і потенціал, а також наявність можливості оперативної технічної підтримки. Деколи ж ― все навпаки: до реалізації проекту залучають не професіоналів або кваліфікованих фахівців, а наймають виконавця для виконання робіт під певну суму, при цьому замовник сам вказує,що і як треба робити. Для компанії або майстра не досить один раз заслужити гарну репутацію, її необхідно постійно підтримувати. Невиконання строків для професіоналів також неприпустимо, як і незадовільний якість.
Вартість.
Адекватная цена за камин -понятие относительное. В каминостроении нет жестких и четких факторов ценообразования (кроме открытых цен на комплектующие), поэтому итоговая стоимость камина нередко зависит от прихоти заказчика и от «вольностей»исполнителя. В итоге возможно получить камин сомнительного качества по высокой цене. Безусловно, цена ― один из главных критериев выбора, но итоговая стоимость камина не должна являться основополагающим фактором предпочтения.Камин больше услуга, чем товар, поэтому приходится оценивать качество сервиса или услуг.
Обслуживание.
Камін, як технічний пристрій, потребує периодичном обслуговуванні (найбільшу увагу до чистоти димаря), обстеженні (зносу піддаються всі деталі) і поточному ремонті.Заощадивши один ревізійний елемент димоходу, у підсумку можна отримати великі проблеми при обслуговуванні.
Крім перерахованих вище критеріїв існують не менш важливі і значущі: економічні (витрата палива, довговічність),ергономічні (функціональність,зручність монтажу та експлуатації). При виборі (до купівлі чи укладання договору) звертайте увагу на кожен нюанс.Чим більше отримаєте достовірної інформації про каміні, тим більше заощадите часу і швидше приймете рішення.
Постарайтеся спочатку об'єктивно розглянути ситуацію будівництва каміна і реально оцінити кваліфікацію виконавців і їх можливості. Чим точніше опишіть або озвучите критерії вибору каміна, тим вище ймовірність отримати оптимальний варіант індивідуальної конструкції, побудувати безпроблемний вогнище і насолоджуватися прирученим вогнем у каміні своєї мрії.
- Конвекція або випромінюванняВи коли-небудь замислювалися, як Ваш камін впливає на внутрішній мікроклімат будинку? Який спосіб опалення найбільш здоровий і економічний?Повна версія статті